silver iPhone X floating over open palm
Polecane Finanse Technologia

Czym się kierować przy wyborze telefonu?

W dobie nowoczesnych smartphone’ów, ich zakupu raczej nie pozostawiamy przypadkowi. Dokładnie sprawdzamy nowe funkcje, systemy operacyjne, czy pamięć, jaką oferuje dany model. 

Jednak wybór jest tak duży, że trudno zdecydować się na jakiś konkretny model, który nie tylko będzie spełniał nasze oczekiwania, ale również jego cena nie będzie zbytnio wygórowana. Czym się kierować podczas zakupu? Na co zwracać szczególną uwagę? Czy opłaca się kupować dedykowane akcesoria do smartphone’a? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule!

Czym się kierować przy wyborze telefonu?

Na pewno musimy określić do czego dokładnie nowy, wymarzony telefon będzie nam służył. Gdy w dużej mierze ma zastąpić nam aparat, kamerę i komputer, to warto by miał wydajną baterię, sporą pamięć RAM i wewnętrzną, i przede wszystkim porządny aparat z możliwością manualnego ustawiania przydatnych funkcji. Jeżeli natomiast używamy smartphone’a głównie do wykonywania telefonów i przeglądania internetu, z pewnością wystarczy nam tańsze i nieco słabsze urządzenie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu telefonu?

Podczas zakupu telefonu warto dokładnie dopytać o gwarancję, ewentualny rabat, czy wcześniej znaleźć kupony rabatowe do sklepu, w którym będziemy dokonywać zakupu sprzętu. Kiedy telefon nie jest nam potrzebny na już, opłaca się czekać na wyprzedaże i promocje. Co jeszcze warto zrobić? Możemy również wykupić sobie ubezpieczenie telefonu, gdy smartphone będziesz nas sporo kosztował – to zapewni nam dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i możliwość zareklamowania usterek, które mogą się pojawić podczas użytkowania, a nie są objęte standardową gwarancją. A co z akcesoriami do naszego nowego telefonu?

Czy opłaca się kupować dedykowane akcesoria do telefonu?

Mamy już wymarzony telefon, więc zastanawiamy się nad zakupem akcesoriów, na przykład case’a ochronnego, power banka, bezprzewodowych słuchawek, czy rysika. Powstaje więc pytanie, czy opłaca się wybrać te dedykowane dodatki. Oczywiście, pod warunkiem, że kupimy je w sklepie, który oferuje tego typu gadżety w dobrej cenie.