green frog iphone case beside black samsung android smartphone
Polecane Technologia

Ciekawe bezpłatne aplikacje na urządzenia z systemem Android

Coraz więcej użytkowników na całym świecie deklaruje korzystanie ze smartfonów. Te nowoczesne urządzenia dają szereg możliwości, które mogą ułatwić komunikację oraz wymianę i pozyskiwanie informacji, a nawet mobilne zarządzanie firmą. Niestety wciąż nie wykorzystujemy pełni możliwości posiadanego sprzętu. Większość użytkowników korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych technologii na bardzo podstawowym poziomie.

Najłatwiejszym sposobem na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie posiadanego urządzenia, jest wzbogacenie jego zasobów o aplikacje. Pośród gąszczu przydatnych programów, warto wybrać takie, które będą pomocne w codziennym życiu czy w kontaktach biznesowych. Oto przegląd kilku najlepszych bezpłatnych aplikacji, jakie można pobrać na urządzenia z systemem Android.

W sieci połączeń

Pierwszą kategorią aplikacji są takie, które umożliwiają znalezienie połączeń lotniczych, czy kolejowych, a także pomagają w sprawnym poruszaniu się środkami komunikacji zbiorowej w większych miastach. Program Bilkom wyszuka połączenia PKP, poinformuje o utrudnieniach w ruchu kolejowym i pomoże zaplanować podróż. Natomiast Skyskanner prezentuje ofertę prawie 1000 przewoźników lotniczych i pozwala znaleźć najdogodniejsze i najtańsze połączenie nawet z najdalszych zakątków świata. Z kolei JakDojadę.pl umożliwia odnalezienie przystanków komunikacji miejskiej i wskazuje linie, którymi dotrzemy do wybranego celu.

Przechowywanie danych

Aplikacja Menadżer plików to funkcjonalne narzędzie, które pozwala w szybki i uporządkowany sposób zarządzać plikami zgromadzonymi na urządzeniu. Dzięki niemu można kopiować, usuwać, wklejać, kompresować i wypakowywać. Pozwala na przeglądanie plików wg. typów oraz edytowanie tekstu. Natomiast idealną receptą dla osób, które potrzebują ciągłego dostępu do plików, nad którymi pracują będzie program Dysk Google. Wrzucając pliki do folderu Google Drive można uzyskać do nich dostęp z każdego urządzenia podłączonego do internetu. W ten sposób odtworzymy zdjęcia filmy, pliki PDF oraz pakietu Office.

Rozrywka przed ekranem telefonu

Bardzo popularną aplikacją na urządzenia z Androidem jest MX Pleyer. To program, który odtworzy wszystkie kodeki oraz formaty napisów, dzięki czemu można bez przeszkód obejrzeć każdy film. Ponadto program posiada szereg udogodnień np. blokadę rodzicielską, która sprawia, ze w trakcie oglądania filmu na smartfonie, dziecko nie wykasuje przez przypadek zapisanych na urządzeniu plików. Wielbicie gier mogą także pobrać jedną z wielu dostępnych za darmo gier. Jest ich tak dużo, ze wielbiciele produkcji różnego typu, na pewno znajdą coś dla siebie.

Zawsze w formie

Ostatnią grupą szalenie ciekawych aplikacji są te, które mierzą przebieg aktywności fizycznej. Bezkonkurencyjny i najczęściej ściągany program to Endomondo Sports Tracker. Aplikacja mierzy czas treningu, przebyty dystans i spalone kalorie. Pozwala na porównywanie osiągów i planowanie efektywnego treningu. Sprawdza się najlepiej podczas biegania czy jazdy na rowerze.

Wymienione powyżej programy to jedynie krótki przegląd tych najpopularniejszych i najbardziej przydatnych. Aby jeszcze lepiej wykorzystać możliwości urządzenia, warto jest je spersonalizować dodatkowymi aplikacjami, które np. podadzą nam informację o aktualnej pogodzie, czy warunkach w górach, pomogą znaleźć przepis na zdrowy obiad czy udzielą porad kosmetycznych.