person writing on brown wooden table near white ceramic mug
Polecane Edukacja

10 korzyści z nauki języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka, najlepiej angielskiego jako najbardziej uniwersalnego, jest właściwie koniecznością. Korzyści płynące z nauki wydaja się oczywiste, chociaż nie do końca musi tak być.

Ćwiczysz mózg

Już godzina dziennie usprawnia nasz umysł oraz stymuluje szare komórki i połączenia nerwowe do rozwoju i odbudowy. Procesy myślowe zachodzą dzięki temu szybciej i intensywniej. Są to nieocenione bodźce.

Poznasz nowe słownictwo

Dzięki temu rozwijasz swoją kreatywność, wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Wiele zwrotów i słów nie ma odpowiedników w języku polskim, dzięki czemu zmienia się postrzeganie innych kultur, a w tym nasze myślenie.

Wyzwolisz endorfiny, czyli hormon szczęścia

Szeroko idące, widoczne efekty nauki wyzwalają w nas radość i poczucie własnej wartości.

Będziesz umiał lepiej podejmować  decyzje

Badania naukowców wykazują, że osoby dwujęzyczne lepiej i skuteczniej podejmują decyzje, jakby myślenie mogło biec dla nich dwutorowo. Przemyślenie ich w dwóch językach może przynieść zaskakujące efekty.

Spalisz kalorie

Wytężona praca mózgu to także spalone kalorie, więc dbamy o sylwetkę ucząc się.

Polepszysz zdolność koncentracji

Nauka nowych słówek i zasad gramatyki wymusza na nas maksymalne skoncentrowanie się, ćwicząc w nas tę zdolność, co przydaje się też w innych aspektach życia.

Zwiększysz szanse na zatrudnienie

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dziś konieczność przy ubieganiu się o pracę. Gdy będziemy znać przynajmniej dwa, będziemy się wyróżniać wśród innych kandydatów.

Poszerzysz horyzonty i otworzysz się na świat

Stajesz się bardziej tolerancyjny i otwarty na nowe kultury, świat postrzegasz z innej perspektywy.

Twoje podróże będą większą przyjemnością

Wycieczki, podróże, odwiedziny u znajomych czy rodziny, będą o wiele łatwiejsze, kiedy będziemy znać język angielski. Porozumiewanie się na lotnisku czy sklepie, rozmowy na ulicy i kontakty z ludźmi, staną się przyjemnością.

Obejrzysz filmy i przeczytasz książki w oryginale

Ogromnym atutem nauki języka obcego będzie poznanie światowych dzieł kina i literatury w ich oryginalnym brzmieniu, tak jak autor to sobie wyobraził.